Ella C.

asked • 01/28/20

Bob pays $15.20 for a pack of 8 towels.Find the unit price in dollars per towel.

if necessary, round your answer to the nearest cent.

Arturo O.

Divide the total price by the number of towels. That will give your answer.
Report

01/28/20

1 Expert Answer

By:

Still looking for help? Get the right answer, fast.

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.

OR

Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.