Find an Online Tutor Now

Elle M.

asked • 12/09/15

needs to buy 104 bagels for meeting,According to the prices instead of buying them separately?One bagel $1.50 and Baker's dozen 13 per dozen) $9.00

Dave needs to buy 104 bagels for his company meeting,According to the prices shown,how much would he save if he bought them by the baker's dozen instead of buying them separately?One bagel is $1.50 and Baker's Dozen s $9.00 (13 per dozen) 

1 Expert Answer

By:

Starlyte H. answered • 12/09/15

Tutor
5.0 (424)

Ivy League Tutor

Still looking for help? Get the right answer, fast.

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.

OR

Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.