Emily R.

asked • 30d

Math unit rates

Caleb bought 6 packs of pencils for $12.how much will he pay for 9 packs of pencils?


1 Expert Answer

By:

Still looking for help? Get the right answer, fast.

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.

OR

Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.