Carolyn R. answered 09/04/19
Tutor
5
(3)
Experienced Business Tutor
$12.88 divided by 80 = .16/cup
$9.00 divided by 50 = .18/cup
Folgers provides a $.02/cup value greater than Seattle's Best
Abagail S.
asked 09/04/19
Carolyn R. answered 09/04/19
Experienced Business Tutor
$12.88 divided by 80 = .16/cup
$9.00 divided by 50 = .18/cup
Folgers provides a $.02/cup value greater than Seattle's Best
Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.
Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.