James L. answered 05/25/19
Tutoring for AP and IB Physics and SAT Math
For plane 1 E = 33260 - 800t. for plane 2 E = 1580 + 300t
Time for same elevation is determined by equating both E's and solving for t getting t = 36.2 m
Plugging t into either of the above to get an E = 4300 feet