Denise L. answered 01/18/19
Tutor
5.0
(4,371)
Engaging Tutor with over 20+ Years of Helping Students Succeed
You want to compare dollars/gallon which is a division problem...if you divide $50.81 by 15 gallons, it will tell you how much per gallon that deal is -- then you can compare it to the $3.60 per gallon.