Anaiya C.
asked 07/16/17Can anyone help me with this math equation?
which is better to buy? 14oz for 984 or 8 oz for 64
More
1 Expert Answer
Tim C. answered 07/16/17
Tutor
5.0
(306)
Experienced and Effective Specialist in Praxis Math and GED Math
Determine the cost per ounce by dividing the cost by the ounces for each one. Whichever is lower is the one you want!
Still looking for help? Get the right answer, fast.
Ask a question for free
Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.
OR
Find an Online Tutor Now
Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.
Kenneth S.
07/16/17