Kayleb V.

asked • 02/11/21

Solving a word problem on proportions using a unit rate

Alonso made $180 for 12 hours of work. At the same right, how much would he make for seven hours of work

1 Expert Answer

By:

Still looking for help? Get the right answer, fast.

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.

OR

Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.