Jennifer G. answered 09/30/21
Elementary Education Tutor - Fun and Engaging
7 packs of gum times $1.50 each. When you find this answer, you will be able to determine if the cost is higher or lower than the $10 Pablo currently has in his pocket. =)
Neriah F.
asked 09/28/21
Jennifer G. answered 09/30/21
Elementary Education Tutor - Fun and Engaging
7 packs of gum times $1.50 each. When you find this answer, you will be able to determine if the cost is higher or lower than the $10 Pablo currently has in his pocket. =)
Mark M. answered 09/28/21
Mathematics Teacher - NCLB Highly Qualified
What is 7 times $1.50?
Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.
Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.