Philip P. answered 11/05/19
Tutor
4.9
(481)
Effective and Patient Math Tutor
To find the unit rate (the cost per pack), divide the cost by the number of packs:
Cost per pack = $2.00/10 = ___?
Tamia T.
asked 11/05/19
Philip P. answered 11/05/19
Effective and Patient Math Tutor
To find the unit rate (the cost per pack), divide the cost by the number of packs:
Cost per pack = $2.00/10 = ___?
Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.
Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.