Maurice S. answered 05/08/15
Tutor
4.9
(901)
Skilled, effective tutoring the way YOU learn!
Using Heather's pay rate of $6.55/hour and her 25 hours worked we multiply to find that she earned 25 * $6.55 which is $163.75 last week.
Her deductions are $42.11, which we will subtract from her gross, giving $163.75 - $42.11 = $121.64.
So she gets $121.64 to spend on groceries and other needs.