Bryan P. answered 12/05/15
Tutor
4.9
(470)
Math, Science & Test Prep
To find the cost per ounce, you just divide the cost by the ounces:
$1.20/24oz. = $.05 / oz.
or 5¢ / oz.
Alosno L.
asked 12/05/15
Bryan P. answered 12/05/15
Math, Science & Test Prep
Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.
Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.