4 Answered Questions for the topic Words Of Wisdom

11/15/17

The cost of 8 muffins and 2 quarts of milk is $18. The cost of 3 muffins and 1 quart of milk is $7.50. How much does 1 muffin and 1 quart of milk cost?

 Please solve for me cause it's my math homework and I don't know the answer
Words Of Wisdom

11/13/17

Aluminum Recycling

An aluminum recycling center pays $0.08 per pound for cans. How much will Mark receive for 21.5 pounds of cans?
Words Of Wisdom

11/13/17

25 condominums sold for a total of $6,720,000.00 how much money do you get for each condominum giving that all 25 sold for the same price

  25 condominums sold for a total of $6,720,000.00 how much money do you get for each condominum giving that all 25 sold for the same price
Words Of Wisdom

09/29/15

$5.30(C)+8.80(a) =1050.70

Solve for a.

Still looking for help? Get the right answer, fast.

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.

OR

Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.