2 Answered Questions for the topic Math, Logic, Help

Math, Logic, Help

08/10/17

How much each sack?

a person bought wheat for $1000 and sold it for $1300. If he get $50 of profit on each sack. How much did he originally buy each sack
Math, Logic, Help Math Logic

06/28/17

Math/Logic question I can't find the correct answer anywhere

1+4=5 2+5=12 3+6=21 8+11=   I have seen 3 examples of answers people say are correct    Example 1 answer 96   1×4=4+1=5 2×5=10+2=12 3×6=18+3=21 8×11=88+8=96   Example 2 answer... more

Still looking for help? Get the right answer, fast.

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.

OR

Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.