05/05/20

Rates and Unit Rates

Leila bought 3 gallons of milk in one-gallon containers. She paid $9.75. What is the unit rate?

Still looking for help? Get the right answer, fast.

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.

OR

Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.