Search 83,509 tutors
FIND TUTORS
Ask a question

Ask questions and get free answers from expert tutors

Math Answers

Most Active Answered Newest Most Votes

uses a "dollar-more" method to round up to a dollar more than the cost of the purchase in 5 simulated purchases (using real money and items shown in grocery store ads between $5 and $8)...

RSS Math Answers RSS feed