Search 82,200 tutors
FIND TUTORS
Ask a question

Ask questions and get free answers from expert tutors

Equations Answers

Most Active Answered Newest Most Votes

A grocer wants to mix together some cashews costing $8 per kg with some Brazil nuts costing $10 per kg. The grocer wants to sell 12 kg of the mixture for $8.50 per kg. How many kg of cashews are needed...

RSS Equations Answers RSS feed