Samantha M.

asked • 09/18/14

a 24 ounce bag for $1.19 or a 36 ounce bag for $2.89.

Which bag is the better deal? Justify your conclusion in full sentences.

1 Expert Answer

By:

Madhu P. answered • 09/18/14

Tutor
5.0 (23)

Maths tutor believing Mathematics is Fun and Fundamental

Still looking for help? Get the right answer, fast.

Ask a question for free

Get a free answer to a quick problem.
Most questions answered within 4 hours.

OR

Find an Online Tutor Now

Choose an expert and meet online. No packages or subscriptions, pay only for the time you need.