Search 75,981 tutors
FIND TUTORS

Savanna from Prairieville, LA's Resources

The manager of a farmer's market has 450 lb of grain that costs $1.60 per pound. How many pounds of meal costing $0.80 per pound should be mixed with the 450 lb of grain to produce a mixture that...